Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z teorie budování socialismu

11. 11. 2007

 

Z teorie   budování   socialismu.

 

 

 

1/         Proč budujeme socialismus?

 

            Protože je to lehčí, než pracovat.

 

2/         Jaké jsou základní principy socialismu?

 

            Za kapitalismu je člověk vykořisťován člověkem, za socialismu je tomu naopak. Všechno            spěje plánovitě a radostně k horšímu. Socialismus je sám sobě motorem i brzdou. Od        nesmělých úspěchů ke smělým neúspěchům.

 

3/         Co je socialismus?

 

            Socialismus je trest boží za VŘSR. Socialismus je společenský řád, který se dovede rozhodně     a energicky vypořádat s omyly, které by v jiném společenském řádu nikdy nevznikly.    Socialismus je naprosté a přesvědčivé vítězství ideologie nad zdravým rozumem. Je to           společenský řád, v němž se nedivíme, když je něco v nepořádku, ale žasneme, když něco             klape.

 

4/         Kdy u nás bude vybudován socialismus?

 

            Bude to tehdy až toho budeme mít všichni dost.

 

5/         Jaké specifické znaky má budování socialismu u nás?

 

            Socialismus u nás lze budovat pouze za velmi příznivého počasí, nesmí mrznout ani mrholit,         musí být bezvětří, teplo, ale ne zas horko, chvílemi oblačno.

 

6/         Není socialistická výroba u nás trochu opožděná?

 

            Ano, je. Socialismus u nás mohl být dávno vybudován, kdyby to pracující dostali jako      melouch.

 

7/         Existuje v socialistické společnosti třídní rovnost?

 

            Ano, třídní rozdělení známé z kapitalistické společnosti, bylo socialistickou revolucí          zlikvidováno. V socialistické společnosti existuje naprostá a všeobecná rovnoprávnost. Je však          pravdou, že někteří lidé, nebo skupiny lidí, jsou rovnoprávnější než ostatní.

 

8/         Jaký je rozdíl mezi lidem a lidmi za socialismu?

 

            Náš lid buduje novou, spravedlivou společnost a statečně překonává všechny překážky, kdežto    lidi na to většinou serou.

 

9/         Co víme o socialistickém plánování?

 

            Plánování je nepřetržité narušování zdravé živelnosti.Co nelze splnit, lze alespoň naplánovat.       Plánování je soustavná činnost zaměřená k dosažení alespoň náhodných výsledků. Před válkou jsme nevěděli, co bude za pět let, dnes to víme, ale vůbec netušíme, co bude zítra.

 

10/       Jaký je vztah mezi mzdou a prací za socialismu?

 

            Prostřednictvím mzdy jsou pracující trestáni za vykonanou práci. Pracující předstírají, že pracují, stát předstírá, že je za to platí.

 

11/       Jaké jsou základní zákony socialistického trhu?

 

            Člověk musí koupit to, co je, sám sebe přesvědčit, že to potřebuje, potřeboval, nebo         potřebovat bude. Úpravy cen se provádí uváženě s ohledem na potřebu drobných spotřebitelů.            Zdražení toaletního papíru je kompenzováno zlevněním parních lokomotiv.

 

12/       Budou za komunismu peníze?

 

            Dogmatikové tvrdí, že nikoliv, revizionisté, že ano. Opravdoví marxleninisté prohlašují, že u          někoho budou a u někoho nebudou.

 

13/       Existují země, kde nelze socialismus vybudovat?

 

            Ano, např. Lucembursko nebo Monako. Je vědecky dokázáno, že by se tak velký bordel do tak malé země nevešel.

 

Z á v ě r :   To, že cesta k socialismu bude radostná, to předpokládali již klasikové, ale že to bude taková sranda, to nikdo nečekal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Socializmus

(Marian Tkáč, 15. 10. 2011 21:23)

Na toľko smiešnej kritiky sa toho vybudovalo za 40 rokov nekonečne veľa. Za týchto 20 rokov sa to rozkradlo a poničilo. Vzniklo z toho veľa milionárov i miliardárov. Veľa nezamestnaných a žobrákov. Veľa vrážd a samovrážd. Žili sme si na úrovni. Teraz samé uťahovanie opaskov.

Re: Socializmus

(Fr.Záhora, 8. 12. 2011 13:32)

Bohužel, máte víceméně pravdu a s Vašimi slovy se dá souhlasit.
"Směšná kritika" o které píšete však nevznikla po listopadu 1989, ale daleko předtím.Kolem roku 1980 na mnoha pracovištích kolovala řada podobných materiálů a přepisovaly se na psacím stroji. Z té doby jsem si rovněž některé uchoval a na těchto stránkách pak použil.